Kašeľové tablety Libeksin, Bromheksin, Erespal, Ambroxol

Takmer všetky prechladnutia sprevádzané rozvojom kašľa. Tento príznak môže priniesť veľa nepríjemných pocitov, okrem ignorovania sa môžu vyvinúť aj rôzne pomerne závažné komplikácie. Preto výskyt kašľa vyžaduje pozornosť a včasnú liečbu s použitím rôznych liečebných kompozícií a metód alternatívnych účinkov. Dnes budeme hovoriť o drogách, ktoré sa používajú na odstránenie takéhoto príznaku.

Tento liek má vplyv na reflex kašľa, čím zmierňuje kašeľ. Okrem toho má protizápalové účinky. Tablety libexínu sú založené na prenoxdiazíne. Liek je navrhnutý tak, aby eliminoval suchý kašeľ spôsobený rôznymi dôvodmi, napríklad rôznymi typmi bronchitídy, bronchiálnou astmou, pohrudnicou, epizémou, pľúcnym infarktom atď. Liek môže byť tiež použitý na prípravu bronchoskopie alebo bronchografie.

Libeksin kašeľ pilulky neplatí, ak pacient má veľa hlienu, alebo tam je spúta v dýchacích cestách. Dospelí sa predpisujú jedna tableta trikrát alebo štyrikrát denne, niekedy sa môže dávka zdvojnásobiť. Deti nesmú dostať viac ako polovicu tablety s rovnakou frekvenciou príjmu.

Tento liek môže spôsobiť vedľajšie účinky: hnačka, krvácanie z tráviaceho traktu, nevoľnosť. Niekedy, na pozadí jeho prijatia, sa vyvíjajú slabosť, alergické reakcie, malátnosť a zvracanie.

Táto lieková kompozícia je expektorant, ktorý ovplyvňuje viskozitu spúta, ako aj zaistenie jeho rýchlej evakuácie na vonkajšiu stranu dýchacieho traktu.

Tento liek obsahuje takúto účinnú látku ako bromhexín hydrochlorid. Keď sa spotrebuje vo vnútri, pozoruje sa zníženie bryosku v spúte, tento účinok sa dosahuje rozbitím komplexných väzieb v molekulách polysacharidov. V súlade s tým sa vypúšťanie ľahko vykašle. Okrem toho, bromhexín významne zlepšuje tvorbu vnútorného mazania v alveolách a optimalizuje dýchacie funkcie pľúc.

Bromhexín sa môže použiť na rôzne lézie priedušnice, priedušiek a pľúc. Uvoľňuje zápalové ochorenia horných dýchacích ciest. Liek účinne eliminuje príznaky produktívneho kašľa.

Liek by sa nemal používať v prítomnosti individuálnej neznášanlivosti, je to pravdepodobne jediná kontraindikácia jeho použitia. V čase prenášania dieťaťa alebo vo fáze dojčenia sa musíte poradiť s lekárom.

Bromhexín kašeľ pilulky by mali konzumovať osem miligramov trikrát denne, v obzvlášť závažných prípadoch sa dávka zdvojnásobí. U detí vo veku od 6 do 12 rokov sa má šesť až osem miligramov užívať trikrát denne a od dvoch do šiestich rokov, štyri miligramy trikrát denne.

Liek môže spôsobiť vedľajšie účinky vo forme porúch tráviaceho traktu, alergických reakcií, ako aj slabosti, bolesti hlavy a závratov.

Tento liek je liek zo skupiny H1-antihistaminík. Má antispasmodické, antihistaminické a protizápalové účinky. Účinná látka - fenspirid. Liek môže byť predpísaný na rinofaryngitídu, laryngitídu, laryngotracheobronchitídu, bronchitídu a bronchiálnu astmu. Tablety Esperala by nemali užívať deti mladšie ako štrnásť rokov. Kontraindikácia je prítomnosť individuálnej intolerancie.

Odporúčaná dávka pre dospelých je jedna tableta dvakrát až trikrát denne. V adolescencii je potrebné užívať štyri miligramy liekovej kompozície na kilogram telesnej hmotnosti - to je denná dávka.

V niektorých prípadoch Erespal pilulky na kašeľ spôsobujú tachykardiu, poruchy trávenia (nevoľnosť, vracanie, hnačku), zvýšenú únavu, asténiu a alergické reakcie.

Pokiaľ ide o použitie tohto lieku v období pôrodov a laktácie, bezpečnosť takejto liečby sa nepotvrdzuje.

Tento liek má mukolytický účinok. Efektívne riedi spúta a pomáha z nej odstraňovať pľúca. Účinná látka je ambroxol hydrochlorid, ktorý je metabolitom brómhexínu (o ktorom sme hovorili vyššie), od ktorého sa odlišuje vyššou mierou účinnosti a nízkou toxicitou.

Tablety kašľa Ambroxol sa môžu predpisovať na chronické obštrukčné pľúcne ochorenie, rôzne typy bronchitídy, bronchiektáziu, pneumóniu, cystickú fibrózu a bronchiálnu astmu.

Tablety sa majú konzumovať s jedlom a pitím vody. Dospelí by mali konzumovať tridsať miligramov trikrát denne po dobu troch dní po znížení dávky na polovicu tablety. Deti mladšie ako 12 rokov by mali dostať polovicu tabuľky trikrát denne, ďalšiu liečbu zvolí lekár (vo väčšine prípadov sa po troch dňoch liečby počet dávok zníži na dve).

Liek niekedy vedie k rozvoju dyspeptických príznakov, pálenie záhy, suchosti v ústach, nevoľnosti, vracania, hnačky a alergií. Môže byť tiež slabosť a bolesť hlavy.

Nie je nutné sa zaoberať liečbou, nájsť správne tabletky proti kašľu, musíte sa poradiť s lekárom.

Môže Erespal s bromhexínom?

Výber medzi liekmi, ktoré podporujú vypúšťanie spúta, je ťažké povedať, čo je lepšie: Erespal alebo Bromhexin. Napriek tomu, že lieky majú rôzne účinné látky, obe lieky pomáhajú spútu menej viskózne a uľahčujú vyprázdňovanie hlienu nahromadeného v prieduškách. Vzhľadom k tomu, že pacienti neustále hľadajú lacnejší a zároveň účinný liek na suchý kašeľ, zvážte základné vlastnosti liekov.

Vlastnosti Erespal

Aktívnou účinnou látkou liečiva je fenstirid.

Pri požití má liek tieto účinky:

  • robí tajomstvo priedušiek tekutejším;
  • znižuje bronchospazmus;
  • potláča zápalový proces.

Po užití lieku Erespal je hlien pacienta v dýchacích cestách menej viskózny a začína dráždiť receptory pre kašeľ. U ľudí sa kašeľ zvyšuje a akumuluje nahromadené bronchiálne sekréty. Okrem toho Erespal potláča zápal v horných dýchacích cestách.

Liek je k dispozícii v dvoch formách na perorálne podanie:

Použitie lieku u detí je povolené od 2 rokov.

Nevýhodou Erespal je jeho relatívne vysoká cena (viac ako 200 rubľov) a nízka účinnosť pri liečbe dolných dýchacích ciest. Ale v prípade potreby si môžete vybrať lacnejší analóg, ktorým je bromhexín.

Ale kvôli rôznym účinným látkam je možné nielen navzájom nahradiť lieky, ale aj piť Bromhexine a Erespal, aby sa zlepšil terapeutický účinok. Toto použitie liekov je indikované pre ťažké bronchopulmonálne patológie.

Bromhexine, dlhoročný priateľ

Zloženie liečiva Bromhexín obsahuje účinnú látku bromhexín a excipienty.

Rozdiel medzi Bromhexine a Erespal je nasledovný:

  • Možnosť liečenia neinfekčných ochorení spojených s obštrukciou sekrécie priedušiek (cystická fibróza, tracheobronchitída, astma);
  • Použitie u malých detí. Erespal je na rozdiel od bromhexínu povolený pre deti od 2 rokov;
  • Stimuluje epitel dýchacích ciest. Ak Erespal len zriedi spúta a provokuje reflex kašľa, Bromhexín pôsobí jemnejšie. Zlepšuje prácu epiteliálnych rias, čo uľahčuje evakuáciu obsahu priedušiek;
  • Vyrába sa nielen v tabletách a vo forme sirupu, je tu tiež roztok na injekciu a inhalačná forma lieku.

Erespal je omnoho drahší ako bromhexín. Môžete získať liek v lekárni reťazca, v priemere za 30 rubľov. Neexistujú žiadne lacnejšie analógy, Lasolvan alebo Ambroxol sú drahšie.

Ale lacnosť Bromhexínu a voľnopredajná lekáreň viedli k tomu, že ľudia s chronickými ochoreniami (CHOCHP, cystická fibróza) prestali užívať liek. V tomto prípade sa odporúča užívať Erespal a Bromhexin súčasne alebo použiť lieky iných skupín (Salbutomol) na elimináciu stagnácie spúta.

Krátke zhrnutie

Kompatibilita liekov na skvapalňovanie spúta z rôznych skupín je dokázaná farmakologickým testovaním. Erespal, bromhexín alebo iné mukolytické činidlá sa môžu užívať súčasne, aby sa uľahčila evakuácia spúta z priedušiek.

Je však ťažké povedať, ktorá droga je lepšia: Erespal nielenže zriedi sekréciu priedušiek, ale tiež pomôže potlačiť zápalový proces a brómhexín pomôže odstrániť dýchací trakt stimuláciou riasovej funkcie bronchiálneho epitelu. Voľba "najlepšieho" lieku závisí od vlastností ochorenia.

zdroj:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/phenybut
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=ea72a4ab-3d5e-4f67-9cbf-a597acb50ce1t=

Našli ste chybu? Vyberte ju a stlačte kláves Ctrl + Enter

Čo je lepšie: Bromhexine alebo Erespal?

Opozícia Bromhexine a Erespala! Online hlasovanie pomôže identifikovať najlepší liek z tohto segmentu produktov. Svoj názor môžete vyjadriť aj prieskumom. Výsledok môže závisieť od vášho hlasu. Ťažko odpovedať? Potom si skôr prečítajte recenzie iných ľudí, ktorí sami testovali funkcie liekov.

Pri začatí hlasovania si určite porovnajte osobné skúsenosti s používaním Erespal a Bromhexine. Celkové hodnotenie by malo pozostávať z kvality produktu, prítomnosti alebo neprítomnosti vedľajších účinkov, celkového dojmu po použití. Odporúčame, aby ste nebrali do úvahy cenu liekov, venujte pozornosť výlučne efektivite.

Erespal a Bromhexin: porovnanie liekov a čo je lepšie

Častým spoločníkom mnohých chorôb je kašeľ. Je dôležité pochopiť, že tento reflex je úplne normálny v prípade choroby, a ak je v pľúcach spúta, ale kašeľ nie je pozorovaný, je to alarmový signál. Tento príznak sa vzťahuje na obranné mechanizmy nášho tela a pomáha mu zbaviť sa hlienu v pľúcach a prieduškách. Ďalší kašeľ môže nastať v dôsledku zvyčajného podráždenia a šteklenia v hrdle.

Dnes, na liečenie tohto ochorenia, farmakologické spoločnosti produkujú množstvo tabliet a sirupov. Pri výbere lieku by ste mali venovať pozornosť aktívnej zložke lieku a spôsobu, akým ovplyvňuje telo. Skutočne, droga na rovnakom základe môže mať rôzne názvy a cenové kategórie.

2 drogy, o ktorých budeme hovoriť dnes, Erespal a Bromhexin, sú medzi týmito liekmi obzvlášť populárne. Docela veľa na internete žiadosti o ktoré z týchto liekov je lepšie kúpiť. Na to, aby sme si vybrali to najlepšie, by sme mali podrobne študovať mechanizmy pôsobenia oboch z nich, pretože sú úplne odlišné. Nižšie porovnáme tieto prostriedky a opíšeme mechanizmus vplyvu na ochorenie každého z nich.

Erespal

Tento liek je jedným z mnohých liekov proti kašľu. Účinná látka - Fenspirid. Dodáva sa vo forme tabliet pre dospelých a sirup pre deti a má lacnejšie náprotivky.

Nástroj má rozsiahly zoznam chorôb:

Liek pomáha riediť spúta a zlepšuje jeho kašeľ suchým kašľom, zatiaľ čo pri mokrom znižuje tvorbu hlienu a tiež pomáha odstraňovať ho.

Bromhexinum

Táto droga je už dlho známa každému. Predáva sa vo forme liekov a piluliek. Účinnou zložkou je hydrochlorid brómhexínu. Zoznam jeho použitia je pomerne veľký a nemali by ste podceňovať jeho nízke náklady a zanedbávať pokyny a rady lekára.

Indikácie zahŕňajú:

  • Zápal pľúc.
  • Cystická fibróza
  • Tuberkulóza a iné (pozri pokyny).

Neužívajte liek na vredy a dojčenie. Iba ošetrujúci lekár môže predpísať tehotným ženám porovnaním prínosov pre matku a rizík pre dieťa. Deti môžu dovoliť, aby to prísne od 6 rokov. To robí hlien tenšie a pomáha mu vykašliavať. Má tiež zvláštnosť - je dôležité sledovať množstvo spotrebovanej tekutiny, malo by to stačiť, pretože priamo súvisí s účinnosťou lieku.

Čo majú spoločné?

Napriek účinnosti tak kašľa, ako aj druhého, majú veľmi málo spoločného. Nie je úplne správne, aby sa tieto lieky považovali za analógy, pretože majú nielen iné zloženie a účinnú látku, ale aj rôzne spektrum chorôb.

A napriek tomu, napriek ich rozdielom, sa on a druhý výborne vyrovnávajú so zriedením bronchiálnych sekrétov a zlepšením jeho prepustenia. Oba lieky sú dostupné v tabletách a sirupoch.

rozdiely

Prvá vec, ktorá zachytí oko, je rozdielne zloženie a účinné látky liekov:

  1. Fenspirid zriedi len hlien a hrubo pôsobí na receptory kašľa.
  2. Hydrochlorid brómhexínu stimuluje aktivitu rias priedušiek a jemne odstraňuje hlien.
  3. Bromhexín sa môže tiež liečiť na neinfekčné ochorenia dolných pľúc. Erespalo tiež dokonale odstraňuje opuchy horných dýchacích ciest v dôsledku protizápalového účinku.
  4. Bromhexín sa okrem tabliet a zmesí tiež vyrába vo forme injekčného roztoku.

Čo je lepšie vybrať? Kedy a pre koho?

V tejto veci sa Erespal vyznačuje svojou univerzálnosťou. Vďaka svojmu komplexnému pôsobeniu môže byť predpísaný pre suchý kašeľ (riedi bronchiálne sekréty a inhibuje tvorbu nového spúta) a keď je mokrý (podporuje účinný výtok hlienu). A vďaka veľkému zoznamu indikácií sa používa takmer vo všetkých chorobách, pri ktorých človek kašľa. Liek je schopný zmierniť zápal slizníc, ktorý pomáha pri bolestiach hrdla a výtok z nosa.

Bromhexín sa často používa na zlepšenie vykašliavania pri suchom kašli. Nemôže sa chváliť protizápalovými vlastnosťami, ale bude oveľa účinnejší pri ochoreniach dolných pľúc. Často sú tieto ochorenia spojené s problémom viskózneho vyprázdňovania spúta (pozri vyššie uvedený zoznam).

Samozrejme je úžasné, že žijeme vo veku smartfónov a internetu a všetky informácie sú dnes verejne dostupné. Najlepším riešením pri výbere lieku však bude konzultácia so skúseným lekárom alebo v najhoršom prípade návod na použitie. Koniec koncov, nie je vôbec vhodné šetriť čas na konzultáciu s odborníkom, za cenu vášho zdravia alebo zdravia vašich detí. A to, čo používať, závisí priamo od vašej choroby.

Čo je lepšie: Bromhexine alebo Erespal?

Opozícia Bromhexine a Erespala! Online hlasovanie pomôže identifikovať najlepší liek z tohto segmentu produktov. Svoj názor môžete vyjadriť aj prieskumom. Výsledok môže závisieť od vášho hlasu. Ťažko odpovedať? Potom si skôr prečítajte recenzie iných ľudí, ktorí sami testovali funkcie liekov.

Pri začatí hlasovania si určite porovnajte osobné skúsenosti s používaním Erespal a Bromhexine. Celkové hodnotenie by malo pozostávať z kvality produktu, prítomnosti alebo neprítomnosti vedľajších účinkov, celkového dojmu po použití. Odporúčame, aby ste nebrali do úvahy cenu liekov, venujte pozornosť výlučne efektivite.

Erespal a Ambrobene

Na účinné odstránenie príznakov respiračného ochorenia je často potrebné použiť niekoľko liekov rôznych smerov. A na zabezpečenie účinnosti a bezpečnosti komplexu je potrebné poznať príčinu kašľa, ako aj možnosť spoločného užívania vybraných liekov. Na odstránenie príznakov prechladnutia sú často predpísané Erespal a Ambrobene. Tieto lieky majú podobné zameranie, ale pri výbere jednej z nich na liečbu je potrebné zohľadniť niekoľko štrukturálnych a funkčných rozdielov.

Aké sú rozdiely

Tieto lieky sú považované za dobré lieky proti kašľu s minimálnym zoznamom vedľajších účinkov. Účinok ich príjmu sa zvyšuje, ak sa súčasne pokúšate piť čo najviac tekutiny. Oba lieky stimulujú bronchiálne očistenie nahromadenej sekrécie, takže v prvých dňoch liečby sa môže zdať, že kašeľ sa zvyšuje.

Oba lieky sú dobre kombinované s antivírusovými liekmi a antibiotikami. To vám umožní bojovať s chorobou v niekoľkých smeroch. Spolu s tým majú Erespal a Ambrobene množstvo významných rozdielov:

Erespal kašeľ sirup

  1. Jeden z nich je v aktívnej zložke. Činnosť Ambrobene je založená na vlastnostiach hydrochloridu ambroxolu, zatiaľ čo fenspirid je založený na lieku Erespal.
  2. Zoznam foriem uvoľňovania Ambrobene je podstatne väčší v porovnaní s Erespalom. Okrem tabliet a sirupu na orálne podávanie existuje vo forme injekčných a inhalačných roztokov.
  3. Oba lieky prispievajú k uvoľňovaniu priedušiek zo spúta. Avšak účinok Ambrobene má mukolytickú povahu. To umožňuje jeho použitie na zmiernenie symptómov mnohých chronických ochorení, vrátane astmy a CHOCHP.
  4. Erespal riedi sekréciu a súčasne pôsobí protizápalovo. A to je často predpísané pre priebeh ochorenia v akútnej forme.
  5. Vymenovanie Erespal je možné na liečbu dieťaťa od dvoch rokov. Vekový rámec Ambrobene začína v šesťročnom veku.

Ďalším rozdielom medzi liekmi sú náklady. Ambrobene je považovaný za rozpočtovo výhodnejší liek av prípade potreby ho možno nahradiť analógmi: Bromhexin alebo Lasolvan, ktorých cena je ešte nižšia.

Ktorý liek je účinnejší

Keďže lieky majú vplyv na symptómy chladu z rôznych uhlov pohľadu, typ ochorenia je dôležitým kritériom. Ak má lekár podozrenie na vývoj zápalového procesu sprevádzaného suchým kašľom, mali by ste prestať užívať liek, ktorý ho môže eliminovať. S diagnózou bronchiálnej astmy je predpísaný Erespal. Rovnaké rozhodnutie sa robí počas akútneho priebehu porušenia.

Ak problém spočíva v ťažkostiach s odobratím spúta, preferuje sa Ambrobene. Zvlášť ak je vlhký kašeľ a patológia sa začína premieňať na chronickú formu.

Erespal a Ambrobene sa neodporúčajú používať počas tehotenstva

Ak je zároveň potrebné užívať lieky, ktoré odstraňujú baktérie alebo vírusy, potom do kurzu môžu byť úspešne zahrnuté oba prostriedky na odobratie spúta. Lieky majú podobné kontraindikácie, ktoré obmedzujú ich liečbu počas gravidity, laktácie a individuálnej neznášanlivosti.

Vzhľadom na zahrnutie značného množstva chutí a sladidiel je zakázané používať liek Erespal pri diabete. Obidva lieky sa nemôžu používať s liekmi, ktoré blokujú produkciu spúta.

Voľba v prospech konkrétneho prostriedku nápravy sa musí vykonať, ak je liečba predpísaná dieťaťu. Je teda dovolené dať dieťaťu iba dva roky starý Erespal vo forme sirupu. Tabletová forma je k dispozícii od 14 rokov. Tablety Ambrobene sa nemôžu používať na liečbu detí mladších ako 5 rokov a kapsuly sa môžu užívať len od 12 rokov.

V prípade závažného ochorenia môže lekár predpísať mukolytikum vo forme injekcií alebo inhalácií. Len Ambrobene má také formy uvoľňovania. Ak je užívanie týchto liekov rovnako prijateľné, môžete si vybrať, so zameraním na cenový indikátor alebo osobné preferencie.

V závažných prípadoch sa Ambrobene zvyčajne predpisuje vo forme injekcií.

Či je spoločný príjem prijateľný

Testovanie kompatibility ukázalo, že Erespal a Ambrobene sú súčasne možné. V praxi však stojí za zváženie niekoľko bodov pred pokračovaním v liečbe.

Takáto kombinácia je prípustná len pri komplikovanom priebehu ochorenia, ktoré kombinuje ťažkosti s odobratím spúta a prítomnosťou zápalového procesu. Napríklad liečivá v komplexe sú často predpisované na bakteriálnu bronchitídu.

Nekontrolované užívanie liekov Erespal a Ambrobene môže viesť k polypragmácii, ktorá spočíva v súčasnej prítomnosti veľkej koncentrácie liekov v tele. To nevyhnutne zvýši riziko vedľajších účinkov.

Preto pri rozhodovaní, či je možné užívať Erespal a Ambrobene, by ste sa mali zamerať na povahu priebehu a závažnosť ochorenia. Nie je možné identifikovať bez klinickej diagnostiky na klinike. Na základe výsledkov lekár presne určí, ktoré lieky budú zahrnuté v priebehu liečby, spolu s označením dávky.

Vývoj Erespal a Ambrobene sa uskutočňoval s cieľom zabezpečiť uvoľňovanie spúta pre ochorenia dýchacích ciest. V tomto prípade vám prvý z nich umožňuje eliminovať zápal, ktorý spôsobuje kašeľ, a druhý eliminuje príznaky bez ovplyvnenia etiológie porušenia. O tom, či sa lieky môžu používať spoločne, rozhoduje ošetrujúci lekár na základe diagnostických výsledkov. Užívanie liekov v súlade s ich účelom, môžete počítať s účinkom s minimom nežiaducich následkov.

Lacné Erespal analógy: zoznam štruktúrnych a podobných náhrad

O pôvodnom prípravku Erespal (Servier Laboratory JSC, Francúzsko) je k dispozícii v 2 dávkových formách: tablety a sirup. Účinnou látkou je fenspirid hydrochlorid, ktorý má protizápalové, bronchodilatačné, anti-exsudatívne, antialergické účinky.

Okrem toho je liek zaradený do zoznamu základných liekov Ruskej federácie. Napriek všetkým výhodám by ste nemali vynechať možnosť nahradiť eraspal analógom, ktorý je lacnejší, ale obsahuje rovnakú účinnú látku v rovnakej dávke ako originál. Podrobnejšie pochopíme, aké lieky.

Farmakologický účinok

Fenspirid hydrochlorid inhibuje výmenu kyseliny arachidónovej, ktorá spúšťa zápalový proces v pľúcnom tkanive. Okrem toho súťaží s mediátormi hypersenzitivity a zápalu, vykazuje myotropný antispasmodický účinok.

Erespal je protizápalový liek s výrazným antiexudatívnym účinkom, ktorý zabraňuje vzniku bronchospazmu.

Pri podávaní v maximálnych dávkach inhibuje tvorbu zápalových faktorov, vrátane cytokínov, voľných radikálov. V dôsledku zmeny reologických vlastností a redukcie syntézy spúta erasálne účinne odstraňuje suchý neproduktívny kašeľ.

Maximálny titer účinnej látky v krvi sa pozoruje po uplynutí 2,5 hodiny po užití jednorazovej dávky. Fenspirid sa vylučuje močom a iba 10% cez črevá.

Indikácie pre použitie lieku

Podľa návodu na použitie sú indikácie na liečbu erespal: t

  • laryngitídu a / alebo rinofaryngitídu;
  • akútna a chronická tracheobronchitída;
  • v rámci komplexnej liečby exacerbácií bronchiálnej astmy;
  • bronchitídy akejkoľvek etiológie;
  • respiračné prejavy vo forme kašľa, chrapot s ARVI, chrípka, osýpky, čierny kašeľ, paracaucher;
  • ochorenia postihujúce horný a dolný dýchací trakt infekčnej etiológie a sprevádzané akýmkoľvek druhom kašľa, pri ktorom sa uskutočňuje antibakteriálna terapia;
  • otitis, sinusitída akejkoľvek povahy.

Erespal vo forme sirupu sa môže používať v pediatrickej praxi pre deti od 2 rokov. Pred použitím sa má sirup jemne pretrepať.

Dávku, frekvenciu liečby a trvanie liečby určuje ošetrujúci lekár. Odporúčaná dávka pre deti je 4 mg / kg denne, ktorá sa má rozdeliť do 3 dávok: t

  • hmotnosť menej ako 10 kg - 2-4 lyžičky;
  • viac ako 10 kg - 2-4 lyžice.

Dospelí a dospievajúci nad 18 rokov majú užívať 3-6 st.l. U tejto kategórie pacientov sa užíva tableta Erespal: tableta dvakrát alebo trikrát denne. Vezmite liek by mal byť 30 minút pred jedlom, pitie veľa vody.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Kontraindikácie použitia lieku sú precitlivenosť na súčasné a pomocné zložky. U pacientov s Erespalu s intoleranciou fruktózy, nedostatkom glukózy a galaktózy, nedostatkom enzýmov sukrázou, izomaltázou, diabetes mellitus je potrebná mimoriadna opatrnosť.

Vzhľadom na nedostatok údajov o účinku fenspiridu na vývoj plodu sa neodporúča užívať liek počas tehotenstva. Liečba Erespalum je prípustná len vtedy, ak prínos pre matku prevyšuje potenciálnu pravdepodobnosť vzniku patológií plodu.

Keďže neexistujú údaje o prenikaní účinnej látky do materského mlieka, eraspal sa počas laktácie nemôže užívať.

Podľa prehľadov pacientov sú pri užívaní lieku Erespal možné nasledujúce vedľajšie účinky:

  • Orgány tráviaceho traktu: nevoľnosť, vracanie, hnačka, bolesť v epigastriu;
  • kardiovaskulárny systém: zvýšená srdcová frekvencia, znížený krvný tlak;
  • centrálny nervový systém: ospalosť, apatia, záchvaty závratov;
  • možná asténia, neprimeraná únava;
  • postihujúce kožu a podkožné tukové tkanivo: vyrážka, urtikária, angioedém (vyvolaný parahydroxybenzoátom), erytém, Stevensov-Johnsonov syndróm.

Zoznam lacnejších štrukturálnych analógov

Štruktúrne analógy Erespal majú identické zloženie, to znamená, že ich aktívnou zložkou je hydrochlorid fenspiridu. Podľa pokynov tieto lieky tiež prispievajú k čisteniu priedušiek, znižujú produkciu sekrétov a zabezpečujú jeho vylučovanie.

Cena sirupu 2 mg / ml je 390 rubľov, tab. 80 mg číslo 30 - 400 rubľov. Generiká - lacnejšie analógy lieku Erespal, ktoré ho úplne replikujú v zložení aj vo farmakologickom účinku:

  • Erispirus, sirup 2 mg / ml - 180 rub, tab. 80 mg č. 30 - 225;
  • Cireps, sirup 2 mg / ml - 175 rubľov;
  • Inspiron, sirup 2 mg / ml - 200 rubľov, tab. № 30 - 155 rub.
  • Eladon, analóg domácej produkcie, tab. Č. 30 - 249 rubľov, č. 60 - 439 rubľov;
  • Epistat, sirup 2 mg / ml - 135 rubľov, № 30 - 178 rubľov.

Choroby, pri ktorých sa Erespal používa, sú charakterizované vážnymi prejavmi a vysokým rizikom komplikácií, preto by sa liek mal užívať len pod neustálym dohľadom ošetrujúceho pediatra, terapeuta alebo pulmonológa. V tomto ohľade by mal najlacnejší analóg Erespal vybrať len špecialista.

Zoznam liekov s podobným účinkom

Erespal sa vyznačuje komplexným účinkom, preto je veľmi ťažké vybrať podobný liek, ktorý bude vykazovať rovnakú účinnosť.

Lekár môže predpísať liek na základe klinických prejavov ochorenia.

Ak sa pacient sťažuje na silný produktívny kašeľ, príjem je možný:

  • Flyuditek sirup (pre dospelých pacientov je zobrazený sirup 5% - 350 rub.);
  • Lasolvana (tab. 30 mg č. 20 - 160 rubľov, kapsuly 75 mg č. 10 - 185 rubľov, sirup 30 mg / ml - 285 rubľov);
  • Ambroxol (tab. 30 mg № 20 - 45 rubľov, sirup 30 mg / ml - 75 rubľov);
  • Ambrobene (tab. 30 mg № 20 - 145 rubľov, kapsuly 75 mg № 20 - 260 rubľov).

Tento zoznam liekov zvyšuje produkciu spúta a stimuluje jeho vylučovanie. Keď suchý kašeľ ukazuje lieky, ktoré inhibujú centrum kašľa, čím sa znižuje frekvencia triašok kašľa. Táto akcia má Sinekod (sirup 1,5 mg / ml - 215 rubľov).

Analógy pre deti

Analógy eraspalného sirupu pre deti vyberá výlučne ošetrujúci lekár, pričom sa berie do úvahy závažnosť priebehu ochorenia a prejavy senzibilizácie v histórii.

Zo štrukturálnych náhrad sa najčastejšie menoval Erispirus. Pri broncho-pľúcnych ochoreniach, ktoré sú sprevádzané ťažkým oddelením viskóznych sekrétov a kašľových záchvatov, je predpísaný Ascoril sirup (290 rubľov). Suchý kašeľ sa zastaví kvapkami na perorálne podávanie Sinekod 5 mg / ml - 355 rubľov.

Keď sú predpísané mokré mukolytiká: t

  • Lasolvan, sirup 15 mg / ml - 360 rubľov;
  • Ambroxol, sirup 15 mg / ml - 55 rubľov;
  • Ambrobene, sirup 15 mg / ml - 140 rubľov.

Ako vykašliavanie, najviac odporúčaný sirup je Flyuditek, 2%, 100 ml - 355 rubľov. Jedná sa o detský analóg Erespal, ktorý je lacnejší a stimuluje vyprázdňovanie spúta, čím zabraňuje rozvoju zápalového procesu.

Erespal alebo Erispirus - čo je lepšie

Erispirus je lacný štrukturálny analóg Erespal. Prípravky sa líšia iba výrobcom: erispirus vyrába Sandoz, Švajčiarsko. Aj keď sú obe drogy dovážané, náklady na analóg je o niečo nižšia ako pôvodná Erespal - 180 rubľov. proti 390 rubľom.

Pretože účinná látka je rovnaká, mechanizmus účinku, indikácie a kontraindikácie liekov sú identické.

Erespal alebo Siresp - čo je lepšie?

Siresp je štrukturálny analóg Erespal. Vyrobené spoločnosťou "Medana Pharma", Poľsko. Koncentrácia fenspiridu v sirupe je rovnaká ako v pôvodnom prípravku - 2 mg / ml.

Siresp sa používa na liečbu patológií horných a dolných dýchacích ciest u dospelých a detí starších ako 2 roky. Sirup vykazuje protizápalové, protikŕčové, bronchokonstriktorové účinky, je povolený súbežný príjem s antibakteriálnymi liekmi.

Tak, siresp má rovnaké indikácie, kontraindikácie, ako eraspal.

Zároveň jeho náklady sú oveľa nižšie - 175 rubľov. proti 390 rubľom. v origináli, ktorý nie je zobrazený na účinnosti lieku.

Erespal alebo Ascoril

Náhradný Erespal Ascoril je v mechanizme účinku najpodobnejší. Vzhľadom na obsah salbutamolu ascorilum eliminuje bronchospazmus, stimuluje vylučovanie viskóznych sekrétov, zvyšuje VC.

Súčasne je možné liečivo používať v pediatrickej praxi výlučne na určený účel a pod dohľadom ošetrujúceho lekára, pretože 2-adrenergná mimika môže vyvolať paradoxný bronchospazmus, čo je stav, ktorý je nebezpečný pre život pacienta.

Okrem toho, ascoril má pôsobivejší zoznam kontraindikácií, vrátane tehotenstva, laktácie, arytmie, závažných kardiovaskulárnych ochorení, hypertyreózy.

V závažných prípadoch ochorení dolných dýchacích ciest sa môžu súčasne podávať askoril a ESP.

Erespal alebo Flyuditek

Fluditc je podobný účinku ako eraspal, používa sa však pri liečbe broncho-pľúcnych ochorení, ktoré sú sprevádzané zvýšenou tvorbou viskózneho spúta. Karbocisteín, ktorý je súčasťou liečiva, stimuluje aktivitu riasového prieduškového epitelu, čo uľahčuje odstraňovanie tajomstva a znižuje jeho produkciu.

Na rozdiel od pôvodného lieku nemá antihistaminikum a protizápalový účinok, preto jeho účinnosť pri liečbe závažných pľúcnych ochorení je oveľa nižšia.

Lekár môže niekedy odporučiť súčasné užívanie týchto liekov.

Erespal alebo Lasolvan

Lasolvan je liek z podskupiny mukolytík, ktorého aktívna zložka je ambroxol. Liek sa používa na skvapalnenie viskózneho spúta na uľahčenie jeho odstránenia.

Súčasne lazolvan nie je veľmi účinný v prípade obštrukčných prejavov a spazmov bronchiálnych svalov.

Lekári často predpisujú súčasne Lasolvan aj Eraspal, čo umožňuje rýchlu úľavu od stavu pacienta.

Erespal alebo Ambroxol

Ambroxol ruskej výroby sa používa na liečbu produktívneho kašľa, takže ho možno považovať len za analóg Erespal.

Na rozdiel od pôvodného lieku, Ambroxol nevykazuje kombinovaný účinok a nie je veľmi účinný v prípadoch bronchiálnej obštrukcie, nepoužíva sa na liečbu neproduktívneho kašľa, laryngitídy a tracheitídy alergickej povahy.

Ambroxol má však oveľa menší zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov, na rozdiel od erespal.

Napriek nízkym nákladom na sirup a niektoré výhody, nemali by ste ho nahradiť gumou sami. Koniec koncov, mechanizmus účinku a indikácie na použitie v liekoch sú odlišné.

Erespal alebo Sinekod so suchým kašľom

Hlavnou zložkou synecodu je citrát butamirátu, ktorý patrí do skupiny antitusických liekov s centrálnym účinkom.

To znamená, že liek potláča centrum kašľa v mozgu. Preto pri liečbe suchého kašľa bude synecod účinnejší ako eraspal.

Sinekod určený na zmiernenie bolestivého neproduktívneho kašľa a tiež bronchodilatačný účinok. V tomto ohľade je liek predpísaný pri liečbe bronchiálnej astmy, čierneho kašľa, tracheitídy.

Liek je však prísne kontraindikovaný pri utajení, pretože príjem synecodu môže vyvolať preťaženie a v dôsledku toho zápalový proces.

Erespal alebo Ambrobene

Ambrobene je liek podobný Herespalu podľa spektra účinku. Ambroxol (hlavná účinná zložka lieku Ambrobene) však patrí do triedy mukolytických činidiel s miernym účinkom na vykašliavanie.

V tomto ohľade je racionálnejšie predpisovať ho pri produktívnom kašli, to znamená, keď sa spútum začalo tvoriť, ale jeho vypúšťanie je ťažké kvôli vysokej viskozite. Ambrobene tiež vykazuje antioxidačný účinok, ktorý výrazne urýchľuje proces hojenia.

Nesporné výhody ambrobene v porovnaní s pôvodným eraspal sú:

  • nízka cena;
  • možnosť použitia pri liečbe tehotných žien v 2. a 3. trimestri.

Avšak, na rozdiel od Erespal, ambrobene nemá antialergický, protizápalový, anti-exsudatívny účinok.

Erespal alebo Prospan

Prospan je antitusický liek, ktorého účinnou zložkou je extrakt z brečtanu. Rastlinná zložka pomáha urýchliť výtok spúta, má mierny antimikrobiálny, antispasmodický, protizápalový účinok, inhibuje kašeľ.

Hlavným rozdielom medzi Erespal a Prospan je, že posledný liek normalizuje dýchanie, aktivuje hladké svaly priedušiek. Tiež Prospan neobsahuje farbivá, cukor, alkohol, preto je vhodnejšie používať v pediatrickej praxi.

Okrem toho sa môže užívať u pacientov s diabetes mellitus a eraspal je v tejto skupine pacientov kontraindikovaný.

Rovnako ako eraspal, Prospan pomáha eliminovať bronchospazmus, inhibuje zápalový proces a uvoľňovanie vhodných mediátorov, zabraňuje tvorbe alergických reakcií, minimalizuje tvorbu viskózneho hlienu.

Aby sme to zhrnuli

Lacnejšie lieky na nahradenie lieku Erespal by mal vyberať výlučne ošetrujúci lekár. Dôvodom je skutočnosť, že pre pôvodný nástroj nie je toľko štrukturálnych náhrad a ich náklady sa výrazne nelíšia.

Výber liečiv s podobným mechanizmom účinku je možný len štúdiom pacientovej anamnézy, určením hlavných príznakov ochorenia a hodnotením jeho závažnosti, ktorú pacient sám nedokáže urobiť.

Môžu byť užívané súčasne Erespal a Ambrobene

Erespal je protizápalový a anti-bronchokonstriktívny (anti-bronchiálny kontrakčný) liek. Ambrobene je mukolytické činidlo, ktoré podporuje vylučovanie spúta. Erespal a Ambrobene je možné aplikovať súčasne, ale nie vo všetkých prípadoch. Preto sa otázka interakcie a kompatibility týchto liekov rieši individuálne. Na odpoveď je potrebné zvážiť mechanizmus účinku Erespal a Ambrobene.

Ambrobene

Formy vydania:

  • tablety,
  • sirup,
  • roztok na inhaláciu, t
  • injekčný roztok
  • kapsule.

Ambrobene má mukolytický účinok (prispieva k výtoku spúta). Účinná látka je Ambroxol. Aktivuje riasenie epitelu priedušiek, v dôsledku čoho je spúta vypudená von s vlhkým kašľom. Pri suchom kašli podporuje tvorbu spúta.

Kontraindikácie: tehotenstvo, dojčenie, idiosyncrasy. Výskum účinku na plod nebol uskutočnený. Použitie lieku počas tehotenstva je však možné len vtedy, ak jeho prínos prevyšuje riziko.

Tablety nie sú predpísané deťom do piatich rokov a kapsuly až do dvanástich.

Indikácie na použitie:

  • ochorenia, pri ktorých dochádza k porušeniu produkcie spúta (bronchitída, bronchiektázia).

Ambrobene je dobré piť s antibiotikami. Pretože ambrobén zvyšuje obsah antibakteriálnych látok v pľúcnom trakte.

Ambrobene sa odporúča používať spolu s veľkým množstvom tekutiny (ovocné nápoje, kompóty). To pomôže odstrániť spúta z priedušiek. Okrem toho nadmerné pitie prispieva k detoxikácii organizmu. Ambrobene je zakázané používať s liekmi, ktoré blokujú tvorbu spúta. Intravenózne podanie môže spôsobiť zimnicu a dýchavičnosť.

Vyrába sa v Nemecku. Cena začína od 109 rubľov.

Vedľajšie účinky:

Erespal

Erespal je k dispozícii v dvoch formách:

Erespal je obchodný názov lieku. Účinná látka v ňom je fenspirid. Blokuje cyklus kyseliny arachidovej, takže nevznikajú žiadne produkty zápalu (cytokíny atď.). Má tiež blokujúci účinok na alfa-adrenoreceptory. V tejto súvislosti sa znižuje sekrécia hlienu v prieduškách. To môže vysvetliť jeho protizápalový účinok.

Účinná látka lieku Erespal je skôr horká. Preto sa do prípravku Erespal pridávajú rôzne sladidlá na uľahčenie používania u detí. Liek vyrába francúzska spoločnosť, pretože cena za to nie je lacná (začína na 250 rubľov). V lekárni sa dá kúpiť iba na lekársky predpis.

Kontraindikácie na použitie lieku je idiosyncrasy, tehotenstvo a dojčenie. Účinok lieku počas tehotenstva a dojčenia sa neskúmal. Dieťa do 14 rokov sa odporúča používať sirup namiesto tabletiek. Použitie je tiež kontraindikované u detí do dvoch rokov a pacientov s diabetom.

Indikácie na použitie sú spojené s protizápalovým účinkom:

  1. zápal nosohltana,
  2. laryngitída,
  3. priedušnice,
  4. bronchiálna astma,
  5. zápal stredného ucha, sinusitída,
  6. infekčné ochorenia, ktoré sú sprevádzané kašľom.

Čo je lepšie vziať Erespal alebo Ambrobene?

Tieto lieky majú vplyv na rôzne mechanizmy. Erespal má protizápalový účinok a Ambrobene - mukolytikum.

Preto voľba použitia týchto nástrojov závisí od špecifického ochorenia. Ak potrebujeme bojovať proti zápalu, potom je lepšie použiť Erespal. Ak dôjde k porušeniu vypúšťania spúta, potom Ambroxol pomôže. Napríklad pri bronchiálnej astme sa môže použiť Erespal, ale Ambrobene nie je indikovaný.

Výhodou Ambrobene je veľké množstvo foriem uvoľňovania liečiv. Vedľajšie účinky a kontraindikácie týchto liekov sú identické.

Erespal je etiotropická liečba, ktorá ovplyvňuje príčinu ochorenia. Ambrobén naopak eliminuje symptóm, ale neinterferuje s etiológiou a patogenézou ochorenia.

Môžem užívať Erespal a Ambrobene súčasne?

Ambrobene a Erespal sa môžu používať spoločne, ak sú prítomné zápalové zložky a poruchy výtoku spúta. Aktívne zložky liekov si navzájom neodporujú a po interakcii nevytvárajú negatívny vplyv na ľudské telo. Tieto lieky sa napríklad môžu užívať súčasne s bronchitídou bakteriálnej etiológie.

Je to dôležité! Keď sa objaví kašeľ, je potrebné poradiť sa s odborníkom a podrobiť sa lekárskej prehliadke. O tom, čo je najlepšie užívať, je schopný urobiť len lekár, a to samostatne alebo súčasne s dvoma liekmi. Ak nedôjde k zlepšeniu zvolenej liečby, lekár môže liečbu opraviť. Samoliečba môže spôsobiť vážne poškodenie zdravia.

Najvhodnejšou kombináciou liekov na použitie je Erespal a antibakteriálne činidlá, alebo Ambrobene a antibakteriálne činidlá. Napriek tomu, že tieto lieky môžete používať spoločne, musíte starostlivo premýšľať. V modernej spoločnosti existuje trend smerom k polypragmasii (používanie veľkého množstva liekov súčasne). Nepoužívajte bezmyšlienkovite pilulky, pre každý príjem by mala byť indikácia a odôvodnenie potreby. Až potom budú mať úžitok drogy, nie škody.

Čo lieky na liečbu bronchitídy?

Bronchitída je závažné ochorenie, ktoré vyžaduje dobre zvolenú a včasnú liečbu. Je nesmierne dôležité vedieť, ktoré lieky na bronchitídu budú najúčinnejšie a ktoré by sa mali zlikvidovať.

Protizápalové lieky

Hlavnú úlohu pri liečbe bronchitídy zohrávajú protizápalové lieky zamerané na zníženie bolesti, elimináciu horúčky a zmiernenie zápalového procesu.

Najobľúbenejšie pri liečbe bronchitídy sú také protizápalové lieky:

  • Paracetamol, ktorý je určený na zmiernenie horúčky a bolestivých syndrómov. Môže byť použitý vo forme tabliet a suspenzií. Maximálna dávka na deň by nemala prekročiť 4 gramy a jednorazová dávka - jeden gram. Užívanie paracetamolu sa neodporúča počas tehotenstva, pretože ľahko preniká do placentárnej bariéry.

Paracetamol je prísne zakázaný pri chronickom alkoholizme, ako aj v prítomnosti citlivosti na tento liek.

  • Prednizolón je jedným z účinných protizápalových liečiv, ktorý má schopnosť spomaliť rozvoj zápalu. Kvôli vysokému riziku komplikácií a vedľajších účinkov sa však má užívať len pod prísnym dohľadom lekárov. Tablety prednizolónu predpisuje a monitoruje len lekár po vykonaní série testov. Denná dávka prednizónu by nemala prekročiť 200 mg.
  • Sinupret je fyto-liek, ktorý je dostupný vo forme tabliet a vo forme kvapiek. Protizápalové pôsobenie je založené na biologicky aktívnych zložkách, ktoré sú obsiahnuté v jeho zložení. Má tiež regeneračný účinok na sliznice dýchacích ciest, prispieva k odstráneniu viskóznych sekrétov z tela. Sinupret je najúčinnejší v kombinácii s antibakteriálnymi tabletami.

Dávka lieku Sinupret sa predpisuje individuálne, ale nemala by prekročiť 6 tabliet alebo 150 kvapiek denne.

  • Erespal je protizápalový a anti-bronchoconstrictor (bronchodilatačný) pilulku. Môže sa podávať s chronickým respiračným zlyhaním alebo bez neho. Odporúča sa piť Erespal, aby sa inhiboval rast látok ovplyvňujúcich vývoj bronchospazmu.

Denná dávka lieku Erespal by nemala byť vyššia ako 240 miligramov.

antibiotiká

Antibiotická liečba bronchitídy sa predpisuje pre dospelých len v prítomnosti bakteriálnej infekcie, čo potvrdzujú príslušné analýzy. Vo všetkých ostatných prípadoch a formách tohto ochorenia nie je potrebné piť antibiotiká. Na určenie najlepšej liečby antibiotika je potrebný výskum na určenie typu patogénnych mikroorganizmov, ktoré spôsobujú bronchitídu. Pre čo najefektívnejšiu liečbu môžu byť predpísané kvapkadlá.

Medzi účinné lieky súvisiace s antibiotikami stojí za zmienku Macropen. Úspešne sa používa na liečbu detí a dospelých. Účinok tohto lieku je založený na inhibícii alebo porušovaní syntézy proteínov v bunkách baktérií, čo určite vedie k ich smrti.

Charakteristickým rysom Macropenu je vzácny výskyt alergických reakcií a problémov s črevami. Dávka lieku by mala byť predpísaná lekárom po preskúmaní testov. Jeho denná sadzba by však nemala prekročiť 1,6 gramu.

Bronchodilatačné lieky: čo to je a kedy to vziať?

Ak sa v priebehu bronchitídy vyskytne problém priechodnosti priedušiek, takzvaná obštrukcia, potom je potrebné piť bronchodilatátory. Medzi najúčinnejšie formy liečiv v tejto skupine patria roztoky na použitie v inhalátoroch a nebulizéroch, ktoré vám umožňujú dodávať liek priamo do poškodenej oblasti pľúc. Bronchodilatanciá eliminujú bronchospazmus a tiež zvyšujú tón bronchiálnych svalov.

Medzi najúčinnejšími liekmi na drogy:

  • Euphyllinum, ktorý je k dispozícii vo forme tabliet a poskytuje relaxáciu svalov priedušiek a pôsobí tiež ako stimulátor membránových kontrakcií. Prijatie aminofylínu je sprevádzané zlepšením medzirebrových a respiračných svalov, zlepšenou ventiláciou alveol. Je potrebné piť aminofylín po jedle 150 miligramov 1-3 krát denne.
  • Ventolin sa častejšie používa pri chronickej bronchitíde. Vzhľadom k tomu, že liek sa uvoľňuje vo forme aerosólového inhalátora, rýchlo sa dostáva do ohnísk ochorenia a zmierňuje bronchospazmus. To vedie k zníženiu rezistencie v pľúcach, čo je sprevádzané úľavou pri dýchaní. Ventolín tiež vyvoláva sekréciu hlienu. Účinok po vdýchnutí nastáva po piatich minútach a najvýraznejší účinok sa pozoruje po pol hodine. Dávkovanie Ventolin nesmie prekročiť 200 mcg / deň.
  • Salbutamol je účinný aerosól, ktorý môže významne zastaviť bronchospazmus, ako aj znížiť odpor pľúc. Počas užívania lieku sa pozoruje zvýšenie kapacity pľúc. Má dlhý pozitívny účinok. Dávkovanie aerosólu sa určuje na základe individuálnych potrieb. Salbutamol je tiež dostupný vo forme tabliet a v tejto forme môže byť podávaný dospelým aj deťom.

Mukolytické lieky

Neoddeliteľnou súčasťou liečby bronchitídy sú mukolytické lieky. Prispievajú k zriedeniu a odobratiu spúta, čo urýchľuje proces hojenia.

Najviac predpísané lieky, ako napríklad:

  • Bromhexín, ktorý je dostupný vo forme roztoku, sirupu a tabliet. Má nielen mukolytický účinok, ale aj expektoranciu. Pitie Bromhexínu je nevyhnutné na riedenie tajomstva priedušiek, čo prispieva k jeho rýchlemu vysadeniu. Maximálna dávka brómhexínu vo forme tablety by nemala prekročiť 64 mg / deň a vo forme inhalácie - nie viac ako 16 mg / deň.
  • Ambrobén je jedným z najúčinnejších mukolytických liečiv, ktorého hlavnou účinnou látkou je Ambroxol. Má sekretoliticheskim, expektorant a sekhotomotornym akcie. Účinok užívania Ambrobene nastáva pol hodiny po užití a jeho trvanie je 6 až 12 hodín. Neodporúča sa piť Ambrobene spolu s antitusikami, pretože to môže vyvolať stagnáciu spúta.

Najväčší terapeutický účinok Ambrobene sa prejavuje v prípade bohatého príjmu tekutiny do tela, takže jej príjem by mal byť sprevádzaný bohatým pitím.

Dávka lieku je predpísaná na základe osobných vlastností, ale nemala by prekročiť 120 mg / deň.

  • Lasolvan. Je založený na ambroxole a má výrazný mukolytický charakter. Liek dokonale stimuluje transport hlienu, čo výrazne zlepšuje výtok spúta a uľahčuje kašeľ. Neodporúča sa užívať Lasolvan spolu s antitusikami, pretože to sťažuje odobratie spúta. Môžete ho piť 3 krát denne, 1 tabletu, alebo na výraznejší účinok, dvakrát denne, 2 tablety.
  • ACC je účinný mukolytický liek, ktorý sa účinne používa aj pri chronickej a hnisavej bronchitíde. Zloženie ACC prispieva k zníženiu viskozity spúta, čo prispieva k jeho rýchlemu vysadeniu. Odporúča sa piť ACC po jedle, a tiež výhodne piť veľa tekutín, ktoré zvyšujú účinok lieku. Liek by sa nemal užívať v kombinácii s antitusikami. Dávkovanie ACC je predpísané individuálne alebo v závislosti od zvolenej modifikácie tohto lieku.

Ďalšia liečba

Pre počiatočné štádium bronchitídy je charakteristický suchý, dusivý kašeľ, ktorý sa nelíši v produktivite, ale veľmi vyčerpáva pacienta. Na zmiernenie tohto stavu sa odporúča piť antitusické lieky. Stojí za to zdôrazniť, že použitie takýchto liekov je nevyhnutné len počas suchého kašľa. Keď sa objaví vlhký kašeľ, mali by ste okamžite prestať piť antitusiká, pretože vyprovokujú stagnáciu spúta.

Jedným z populárnych antitusických liekov je Sinekod, ktorý nemá nič spoločné s alkaloidmi ópia. Keď sa berie, pozoruje sa priamy účinok lieku na centrum kašľa. Sinekod by mal piť pred jedlom, jeho dávka je 25 kvapiek štyrikrát denne.

Na liečenie bronchitídy s výraznými prekážkami alebo jej alergickou formou sa používajú antihistaminiká.

Používajú sa na inhibíciu zápalového procesu, blokovanie histamínu, ktorý môže spôsobiť svalové kŕče a poruchy obehového systému. Antihistaminiká majú tiež výrazný anti-edémový účinok. K dnešnému dňu existuje niekoľko generácií antihistaminík. Lieky 3. a 4. generácie sa považujú za bezpečné pre zdravie, pretože spôsobujú minimálne vedľajšie účinky. Pite antihistaminiká predpísané v prítomnosti suchého kašľa. Môžu sa užívať vo forme tabliet, kvapiek alebo sprejov.

Pri vykonávaní akejkoľvek terapie s pomocou liekov lieky, telo je tiež vyplavený vápnikom. Injekcie kalciumglukonátu môžu byť použité na doplnenie tohto dôležitého prvku. Má tiež pozitívny vplyv na kontrakcie hladkého svalstva, prenos nervových impulzov. Medzi účinky glukonátu vápenatého patrí zníženie vaskulárnej permeability, čo je dôležité pre elimináciu alergických reakcií. Glukonát vápenatý sa aktívne používa pri liečbe zápalových ochorení a najmä často pri bronchitíde.

Akékoľvek lieky sa majú užívať iba podľa pokynov ošetrujúceho lekára.

Je to on, kto zvolí požadovanú dávku a určí liečebný režim. Nezabudnite, že vitamíny sú užitočné pre bronchitídu, rovnako ako pre iné prechladnutie. Pomôžu obnoviť požadované množstvo stopových prvkov a minerálov v tele pacienta.

Autor: lekár infekčných chorôb, Memeshev Shaban Yusufovich